Belka
Sobota, 18 Maja 2024   imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ogłoszono przetarg na projekty budowlane dla S6 od Koszalina do Słupska

Data publikacji: 2019-04-18, Data modyfikacji: 2019-04-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinków drogi S6 od Koszalina (koniec obwodnicy Koszalina i Sianowa) do Słupska (początek obwodnicy Słupska) o długości 46,2 km. Ogłoszenie przetargu było możliwe dzięki zatwierdzeniu przez Ministra Infrastruktury 21 marca tego roku aneksu do Programu Inwestycji, w którym zapewniono blisko 130 mln złotych na dokumentację i pozyskanie nieruchomości. Odcinek został podzielony na 2 zadania: Sianów-Sławno i Sławno-Słupsk. Wykonawca zadania będzie miał 12 miesięcy na opracowanie i zatwierdzenie dokumentacji, następnie zostanie złożony wniosek o wydanie decyzji ZRID, na mocy której przejęte zostaną nieruchomości pod inwestycję oraz zostaną wypłacone odszkodowania. Realizacja inwestycji przewidziana jest w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.   Odcinek od Sianowa do Słupska posiada wydaną w 2010 roku decyzję środowiskową oraz opracowane koncepcje programowe. Teraz proces przygotowawczy dla tego zadania będzie finalizowany. W III kwartale tego roku powinna zostać podpisana umowa na prace projektowe w ramach ogłoszonego właśnie przetargu. Te z kolei mają pozwolić w III kwartale 2020 roku na złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID, co nastąpi jeszcze w okresie ważności decyzji środowiskowej (który upływa w marcu 2021 roku). Decyzja ZRID w takiej sytuacji powinna zostać wydana w II kwartale 2021 roku. Wówczas ten odcinek będzie przygotowany do realizacji robót budowlanych, tj. do rozpoczęcia w połowie 2021 roku postepowania przetargowego na realizację trasy S6 od obwodnicy Koszalina i Sianowa do obwodnicy Słupska.  S6 dla kierowców od Goleniowa do Koszalina jeszcze w 2019   Obecnie trwa budowa 6 odcinków S6 od Goleniowa do Koszalina wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Ponad 130 km nowej drogi ekspresowej będzie gotowe jeszcze w tym roku. Jest to najdłuższy odcinek drogi ekspresowej budowany obecnie w kraju, łączna wartość inwestycji wynosi blisko 3,9 mld złotych. Jako pierwszy na przełomie kwietnia/maja zostanie oddany do ruchu odcinek Goleniów-Nowogard. Przed wakacjami kierowcy powinni pojechać częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Podczas wakacji mogą być uruchamiane z ograniczeniami jako elementy tymczasowej organizacji ruchu fragmenty w rejonie miejscowości Płoty. W październiku jako ostatnie powinny zakończyć się roboty na odcinku Kołobrzeg Zachód-Ustronie Morskie i wówczas będzie można przejechać całym ciągiem S6 od Goleniowa do Koszalina. Skróci to czas przejazdu pomiędzy Szczecinem (stolicą województwa), a Koszalinem (drugim pod względem liczby ludności miastem w regionie) o niemal godzinę. Znacząco poprawi się skomunikowanie wybrzeża z resztą kraju. Dotyczy to w szczególności Kołobrzegu, w pobliżu którego nowa S6 będzie przebiegać.        

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7995.20
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola