Belka
Wtorek, 19 Października 2021   imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zachodniopomorski Program Antysmogowy

Data publikacji: 2019-07-03, Data modyfikacji: 2019-07-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Przypominamy o składaniu ankiet względem rozeznania potrzeb w zakresie dofinansowania wymiany pieców i kotłów węglowych na ekologiczne źródła ciepła oraz na termomodernizację domów mieszkalnych. Przestawiamy również materiały poglądowe na temat Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Burmistrz Gminy Goleniów Gminie podjął obecnie starania o uzyskanie środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa II - Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 2.14 - Poprawa jakości powietrza - Zachodniopomorski Program Antysmogowy oraz Działanie 2.15 - Termomodernizacja budynków jednorodzinnych. Dofinansowanie umożliwi osobom fizycznym wymianę pieców i kotłów węglowych na nowoczesne ekologiczne źródła ciepła oraz na termomodernizację domów mieszkalnych (docieplenie ścian, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, modernizację instalacji grzewczej). Dopiero w przypadku uzyskania przez Gminę Goleniów ww. dofinansowania, dotacje (granty) będą następnie przekazywane mieszkańcom w ramach ogłoszonego naboru. W ramach przygotowywanego obecnie wniosku o przyznanie Gminie Goleniów ww. środków pieniężnych niezbędna jest pomoc mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem takiego dofinansowania (grantu). Zwracamy się do Państwa o pomoc względem rozeznania potrzeb Gminy Goleniów w tym zakresie poprzez wypełnienie odpowiednich ankiet i ich składanie do dnia 8 lipca 2019 r.: w formie papierowej w Biurze Obsługi Interesanta (BOI) Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie, ul. Plac Lotników 1, 72-100 Goleniów lub elektronicznie przesyłając skan albo dokument podpisany elektronicznie (podpis elektroniczny, profil zaufany, e-dowód) na adres ugim@goleniow.pl lub skrzynka ePUAP: /GG/SkrytkaESP. Pobierz ankietę na temat wymiany kotła lub piecaPobierz ankietę na temat termomodernizacji budynków jednorodzinnych Na stronie 4 każdej z ankiet opisane zostały najważniejsze zasady przyznawania grantów. Najbliższe spotkania informacyjne dla mieszkańców Gminy Goleniów, na temat Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego, odbędą się w dniach:\ 3 lipca 2019 r. (środa) w świetlicy w Stawnie o godz. 17:00 3 lipca 2019 r. (środa) w Burowie (sala po byłym budynku Ośrodka Szkolno – Wypoczynkowego Uniwersytetu Szczecińskiego) o godz. 19:00 4 lipca 2019 r. (czwartek) w Szkole Podstawowej w Białuniu o godz. 17:00 4 lipca 2019 r. (czwartek) w świetlicy w Świętej o godz. 19:00 5 lipca 2019 r. (piątek) w świetlicy w Wierzchosławiu o godz. 17:00 Dodatkowe informacje w przedmiotowej sprawie można uzyskać pod nr tel. 91 4698 230.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/7089-zachodniopomorski-program-antysmogowy
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola