Belka
Poniedziałek, 3 Lutego 2025   imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zrobiliśmy co się dało.

Data publikacji: 2018-06-28, Data modyfikacji: 2018-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, po uwzględnieniu wszystkich składników i dodatków, pensja m.in. burmistrza i starosty  nie może być wyższa niż siedmiokrotność kwoty bazowej (obecnie 1789,42 zł), czyli 12 525,94 zł.Na pensję burmistrza składają się:1. wynagrodzenie zasadnicze (3600 zł-4800 zł),2. dodatek funkcyjny (2100 zł),3. dodatek specjalny (co najmniej 20% i nieprzekraczającej 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego)4. dodatek z tytułu wysługi lat (w naszym wypadku 17% wynagrodzenia zasadniczego).Dodatkowo burmistrz otrzymuje trzynastą pensję (8,5 % rocznego wynagrodzenia) oraz nagrodę jubileuszową (od 75 proc. wynagrodzenia miesięcznego po 20 latach pracy do 400 proc. wynagrodzenia miesięcznego po 45 latach pracy), których nie wlicza się do wyznaczonego limitu.Decyzję o tym ile będzie zarabiał burmistrz podejmuje rada gminy na podstawie widełek zawartych w rozporządzeniu ws. wynagrodzenia pracowników samorządowych LINK http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180000936/O/D20180936.pdf i w oparciu o limit ustawowy. Pensja burmistrza Roberta Krupowicza nie została obniżona o 20%. W Gminie Goleniów zastosowany został ten sam wybieg co w Warszawie. Po prostu rada przegłosowała wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny oraz dodatek specjalny w maksymalnych kwotach. Wiceszef sejmowej komisji samorządu terytorialnego podkreślił - "Przypadki symbolicznych obniżek lub ich braku dotyczą samorządów, których włodarze mieli wyśrubowane wynagrodzenia, w górnej granicy widełek. Tam, gdzie nie były wyśrubowane, rady zgadzały się na większe obniżki".Na koniec wpis jednego z internautów znaleziony w sieci: "Ustępujący burmistrz Goleniowa, który kończy rządy w tej kadencji powinien zarabiać dużo mniej, a swoje wynagrodzenie powinien dzielić między powołanymi przez siebie drugim zastępcą oraz rzeszą doradców, wykonujących za niego robotę, karmionych za nasze podatki. Takie rzeczy tylko w Goleniowie...".(Margo)

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7558.5
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola