Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Znak zakazu jako znak informacyjny?

Data publikacji: 2018-07-18, Data modyfikacji: 2018-07-18
A A AWydrukDrukuj  
 
  Pieszy to osoba znajdująca się na drodze poza pojazdem. Pieszym jest osoba prowadząca rower, wózek dziecięcy lub inwalidzki. Do pieszych zalicza się również osoby samodzielnie poruszające się po chodniku na wózku inwalidzkim, na wrotkach, deskorolkach, hulajnodze, nartach, łyżwach czy sankach. Pieszym jest też dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem pod opieką osoby dorosłej.Częścią drogi przeznaczoną do ruchu pieszych jest chodnik lub droga dla pieszych oznaczona znakiem C-16.W przypadku braku chodnika, pieszy powinien korzystać z pobocza, natomiast jeśli nie ma ani chodnika, ani pobocza - pieszy może iść jezdnią, ale POD WARUNKIEM zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i USTĘPOWANIA MIEJSCA nadjeżdżającemu pojazdowi. W praktyce oznacza to, że na czas przejazdu pojazdu zbliżającego się z przeciwka, pieszy ma OPUŚCIĆ jezdnię.PIESZY, który MUSI korzystać z POBOCZA lub JEZDNI, jest OBOWIĄZANY iść L E W Ą stroną drogi.Znak B-41 "Zakaz ruchu pieszych"  zakazuje pieszym uczestnikom ruchu drogowego poruszania się PO DRODZE, która znajduje się za znakiem i po stronie, po której ten znak jest umieszczony.Droga to wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt. Wiadukt jest obiektem mostowym wybudowanym w ciągu drogi, służącym zapewnieniu komunikacji drogowej nad drogą lub linią kolejową.Znak B-41 Stosowany jest w miejscach, gdzie nie ma chodnika lub chodnik jest remontowany, co mogłoby zmuszać pieszych do przemieszczania się skrajem jezdni. W takiej sytuacji obecność pieszych na drodze nie tylko zagraża im samym, ale również wzmaga ryzyko wystąpienia wypadku z udziałem dwóch lub więcej samochodów. Znak ten stosuje się również przy drogach szybkiego ruchu, przy których nie ma wydzielonego miejsca (ścieżki, chodnika) dla poruszania się pieszego, przy obwodnicach i innych drogach, które nie służą do ruchu pieszych i nie są do niego przystosowane przez swój charakter i przeznaczenie.Umieszczając znak B-41, należy zapewnić pieszym (w razie potrzeby wskazać im) bezpieczny ciąg komunikacyjny. W tym celu zaleca się umieszczanie tabliczek, wskazujących możliwość korzystania z drogi.(red.)

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7592.5
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola