Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyniki konsultacji w sprawie żłobków i przedszkoli

Data publikacji: 2018-09-24, Data modyfikacji: 2018-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Na wniosek Stowarzyszenia „Trzy Rybki” Burmistrz Gminy Goleniów w dniach 3-14 września 2018 r. przeprowadził pisemne konsultacje społeczne w sprawie kierunku rozwoju sieci placówek żłobkowych w Gminie Goleniów. Wpłynęło 41 ankiet, z czego 4 zostały wypełnione przez osoby zamieszkałe poza Gminą Goleniów, dlatego nie zostały uwzględnione w podsumowaniu wyników. Na pytanie 1: „Czy jest Pan/Pani za dalszym rozwojem w Gminie Goleniów sieci opieki nad dzieckiem do lat 3 opartej na małych, dotowanych z funduszy gminnych żłobkach i klubach dziecięcych prowadzonych przez podmioty?” 36 osób (97%) udzieliło odpowiedzi tak oraz 1 osoba (3%) udzieliła odpowiedzi nie.Na pytanie 2: „Czy jest Pani/Pan za stworzeniem systemu dotacyjnego dla żłobków i klubów dziecięcych gwarantującego niewielkie opłaty dla rodziców z niskimi dochodami?” 35 osób (94%) udzieliło odpowiedzi tak oraz 2 osoby (6%) udzieliły odpowiedzi nie. Opierając się na wyniku konsultacji Burmistrz Gminy Goleniów będzie kontynuował rozwój systemu opieki nad dzieckiem do lat 3 opartego na małych, dotowanych z funduszy gminnych żłobkach i klubach dziecięcych prowadzonych przez podmioty gospodarcze. Zgodnie z zapowiedziami, w roku 2019 planuje się wprowadzenie mechanizmu w ramach systemu dotacyjnego dla żłobków i klubów dziecięcych gwarantujące niewielkie opłaty dla rodziców z niskimi dochodami. W tym celu planowana jest konferencja dla wszystkich podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić żłobki i kluby dziecięce podczas której zostaną zaprezentowane różne modele jego wprowadzania.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6718-wyniki-konsultacji-w-sprawie-żłobków-i-przedszkoli
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola