Belka
Środa, 26 Czerwca 2019   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wybory ławników na kadencję 2020-2023 do Sądu Rejonowego w Goleniowie

Data publikacji: 2019-06-10, Data modyfikacji: 2019-06-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Do 30 czerwca br. można zgłaszać kandydatów na ławników sądowych, którzy będą orzekać w Sądzie Rejonowym w Goleniowie w latach 2020-2023. Kandydatów na ławników można zgłaszać w UGiM w Goleniowie. Prawo wysuwania kandydatów mają: prezes SR w Goleniowie, stowarzyszenia, inne zarejestrowane organizacje społeczne i zawodowe oraz grupy co najmniej pięćdziesięciu obywateli zamieszkujących na terenie gminy dokonującej wyboru. Potrzebnych będzie 4 ławników do orzekania w sprawach rodzinnych i 10 ławników do orzekania w sprawach prawa pracy. Wyboru spośród kandydatów dokona Rada Miejska. W Biuletynie Informacji Publicznej UGiM Goleniów znajdują się szczegółowe informacje dotyczące trybu wyboru ławników. Jasno określono tam, kto może być ławnikiem, kto nim być nie może, kto i kiedy może zgłosić kandydata, jakie dokumenty są wymagane. Wzory dokumentów są dostępne w Biurze Rady Miejskiej i Biurze Obsługi Interesanta UGiM Goleniów.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/7047-wybory-ławników-na-kadencję-2020-2023-do-sądu-rejonowego-w-goleniowie
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola