Belka
Niedziela, 26 Maja 2019   imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Paplecznik - czyli wTylewizji po Goleniowsku...

Data dodania: 2019-04-26
Odcinek jedenasty pt. "Opowiadamy o ciekawostkach z ostatniej sesji RM. Usadzić Burmistrza czyli radna Faryniarz działa " - Cykliczny program satyryczny, którego celem jest przedstawi... więcej »
 
 

Tramwaj zwany...

Data dodania: 2019-04-26
 Szanowni Państwo!     Jeśli zdaje się Wam, że tytuł sugeruje nawiązanie do znanej sztuki teatralnej, to źle się Wam zdaje. Sztuka umarła i na razie nie ma co liczyć na jej ws... więcej »
 
 

Marszałek Piłsudski w poglądach Hitlera

Data dodania: 2019-04-25
Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie zaprosili na kolejny wykład z cyklu "Moja Niepodległa". Odczyt "Marszałek Piłsud... więcej »
 
 

Ruszają Łaknienia

Data dodania: 2019-04-25
Dziś rozpoczyna się Festiwal Młodości Teatralnej ŁAKNIENIA "Set go!" To już dziesiąta edycja tego święta młodych teatrów. ŁAKNIENIA potrwają do niedzieli.... więcej »
 
 

Marszałek Piłsudski w poglądach Hitlera

Data dodania: 2019-04-23
Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "Moja Niepodległa". Odczyt "Marszałek Piłs... więcej »
 
 

WIECZÓR Z KLASYKĄ

Data dodania: 2019-04-23
Zapraszamy na koncert w wykonaniu studentów wydziału wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie. W programie koncertu usłyszymy utwory Stanisława Moniuszki oraz innych polskich kompozytor... więcej »
 
 

Zapraszamy na Dni Młodych!

Data dodania: 2019-04-23
Po raz trzeci Goleniów będzie gościł Archidiecezjalne Dni Młodych. Liczymy na udział ponad 1200 osób z całej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Program Dni Młod... więcej »
 
 

Dni Olimpijczyka już wkrótce

Data dodania: 2019-04-23
We wtorkowy poranek, 23 kwietnia 2019 r. na stadionie OSiR w Goleniowie odbyło się spotkanie organizatorów Zachodniopomorskich Wojewódzkich Uroczystości Dni Olimpijczyka. W spotkaniu udział... więcej »
 
 

MAJLO

Data dodania: 2019-04-23
Majlo ( zmiana imienia:) duży, trzymiesięczny szczeniak o niezwykle radosnym usposobieniu. Obecnie przebywa z małymi dziećmi, którym z radością podkrada jedzenie z raczek. Potrafi chodzić ... więcej »
 
 

Pan Nasz zmartwychwstał

Data dodania: 2019-04-21
  Pan nasz zmartwychwstał AllelujaŻyczenia Radosnych Świąt Wielkanocnychwypełnionych nadzieją budzącej się do życiawiosny i wiarą w sens życia.Pogody w sercu i radości płynąc... więcej »
 


Strona: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 999
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola