Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Komarowie

Data publikacji: 2018-09-04, Data modyfikacji: 2018-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
"Witaj Szkoło" takim napisem przywitała swoich uczniów 3 września - Szkoła Podstawowa im. Joanny Kulmowej w Komarowie.Dyrektor szkoły - Justyna Utecht przywitała dzieci. W tej malutkiej pięknej szkółce, naukę w klasach I-VIII rozpocznie 60 dzieci, w klasie 0 z dwóch roczników 16 i w przedszkolu  również 16 dzieci.W całej Gminie Goleniów uczy się 3031 uczniów, z tego w klasie pierwszej 346 uczniów, zaś w wygaszanych gimnazjach jeszcze naukę pobiera 289 uczniów.W opisie szkoły na stronie www czytamy:Szkoła Podstawowa w Komarowie ma siedzibę w małym, kameralnym budynku położonym przy lesie. Mało liczne klasy dają uczniom poczucie bezpieczeństwa, a nauczycielom indywidualne podejście do każdego ucznia.Jesteśmy przygotowani do pracy z dziećmi sześcioletnimi:- sale lekcyjne są odnowione, bogato wyposażone i gustownie urządzone. Podzielone na dwie części (pierwsza z nich o przeznaczeniu dydaktyczno-wychowawczym, druga poosiada dywan, na którym dzieci mogą się bawić i odpoczywać),- w klasach najmłodszych wprowadzane są elementy nauczania „Metodą Marii Montessori” ,- w klasach I-III obowiązuje ocenianie opisowe,- toalety, umywalki, meble dostosowane są do wzrostu dzieci,- przy szkole znajduje się zielone boisko, a na nim plac zabaw dla dzieci,- opieka świetlicowa od 7.00 – 15.00,- położenia szkoły przy lesie umożliwia organizowanie zajęć w terenie,- zapewnienie obiadów, Szkoła zapewnia dowóz dla dzieci z Goleniowa i Ininki. Oferuje wręcz fenomenalne warunki i wspaniałych opiekunów dla dzieci z przedszkola i klasy O. Malutkie klasy oraz panująca w szkole wręcz rodzinna atmosfera dają gwarancję dobrej pracy dla nauczycieli z uczniem.  (red.)

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7669.7
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola