Belka
Piątek, 22 Marca 2019   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świnoujście - Goleniów - Szczecin Gł 24 06 2018

 
24 czerwca 2018 gościłem już w Świnoujściu. O godzinie 8:05 wyruszył stamtąd IC 8310 "Matejko" którym wracałem już do Krakowa. Pociąg jechał bezproblemowo i był prowadzony przez elektrowóz EP07-375. Przejazd odbywał się przez LK 401 od samego Świnoujścia, potem linią 351 już w Szczecinie Dąbiu, potem łącznicą 822 i dalej przez Port Centralny do Szczecina Głównego po linii 273. Właściwie cała trasa jest dwutorowa, wyjątek stanowi samo miasto Świnoujście gdzie jest tylko jeden tor, ale tam odbywa się wyłącznie ruch pasażerski, Towarowe kończą bieg na pograniczu Świnoujścia i tam zaczyna się linia dwutorowa. Całość jest zelektryfikowana. Na trasie pociąg zatrzymał się w: 0:00:00 - Świnoujście 0:12:23 - Międzyzdroje 0:34:47 - Wysoka Kamieńska 0:51:57 - Goleniów 1:19:00 - Szczecin Główny To nie jest jedyny odcinek filmowany z tego pociągu, później przedstawię trasę Poznań - Leszno - Wrocław

 


JuMi74
 
Data pliku video: 2018-06-26, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola