Belka
Wtorek, 4 Lutego 2025   imieniny: Weronika, Mariusz, Andrzej
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Spotkanie w sprawie wiat

Data publikacji: 2018-05-22, Data modyfikacji: 2018-05-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek, 21 maja odbyło się spotkanie mieszkańców wsi Miękowo, Kąty i Załom z wiceburmistrzem Henrykiem Zajko i ośmioma radnymi gminnymi, którzy skorzystali z zaproszenia. Spotkanie zorganizowano na wniosek mieszkańców. Zaproszono również projektanta wiat – Łukasza Skarżyńskiego oraz kierującego stowarzyszeniem „Szanse Bezdroży” Zbigniewa Łukaszewskiego. Z. Łukaszewski przedstawił genezę pomysłu budowy trzech drewnianych wiat, założenia projektu i jego uzasadnienie wraz z chronologią podjętych działań. Ł. Skarżyński odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące konstrukcji budowli. Obecni na spotkaniu mieszkańcy trzech wspomnianych wsi wyrazili niezadowolenie, że Rada Miejska na sesji w dniu 25 kwietnia odmówiła zwiększenia budżetu inwestycji (z 200 tysięcy do około 600), co wraz z dotacją przyznaną przez Zarząd Województwa na wniosek stowarzyszenia „Szanse Bezdroży” (ok. 400 tysięcy) pozwoliłoby zrealizować inwestycję. Część radnych wyjaśniała, że nie mieli wystarczającej wiedzy na temat projektu i zasugerowani nazwą „wiata” uznali, że koszt jest zbyt wysoki. Wiceburmistrz Henryk Zajko przypomniał, że budowa wiat była ujęta w projekcie budżetu Gminy Goleniów już we wrześniu 2017, a pod koniec roku była gotowa cała dokumentacja budowlana. Szczegóły projektu miały być omówione na wspólnym posiedzeniu wszystkich komisji Rady Miejskiej przed kwietniową sesją, ale owo posiedzenie nie doszło do skutku z powodu braku kworum (wystarczającej liczby radnych potrzebnej do odbycia posiedzenia). Radny Czesław Majdak przekonywał mieszkańców Miękowa, Kątów i Załomia, że od wiat, których budowy się domagają, lepsze by były kontenerowe, zamknięte świetlice, mające kosztować mniej niż drewniane budowle. Obecni na zebraniu stanowczo odrzucili ten pomysł. Jak mówili, wiaty będą funkcjonalne i bardziej odpowiadają ich potrzebom, niż tradycyjna świetlica czy też świetlica w kontenerach. Warto zauważyć, że z punktu widzenia budżetu Gminy Goleniów taka zmiana byłaby niekorzystna, bowiem 400 tys. zł dofinansowania może być przeznaczone wyłącznie na budowę wiat, nie zaś tradycyjnych świetlic – te bowiem trzeba by zbudować wyłącznie w oparciu o gminne środki. Konstrukcja wiat jest bardzo solidna, ich okres użytkowania przewidziany jest na około 50 lat, zaś po pięcioletnim tzw. „okresie trwałości projektu” wiaty niewielkim kosztem będzie można przerobić na zamknięte budynki – oczywiście, o ile lokalna społeczność będzie tego potrzebować. Spotkanie przebiegło w spokojnej atmosferze, rozmowa była rzeczowa. Temat wkrótce wróci, bowiem Gmina Goleniów rozpisała ponowny przetarg na budowę wiat, otwarcie ofert powinno nastąpić 30 maja o godzinie 10.00. Tego samego dnia odbędzie się sesja Rady Miejskiej, na której radni podejmą decyzję co do dalszego losu projektu.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6545-spotkanie-w-sprawie-wiat
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola