Belka
Sobota, 8 Lutego 2025   imieniny: Piotr, Jan, Hieronim
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nieznajomość przepisów nie zwalnia z odpowiedzialności.

Data publikacji: 2018-11-22, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Dotychczas na I sesji radni gminni składali ślubowanie i wybierali ze swego grona Przewodniczącego Rady . Kolejna sesja rady była zwoływana na dzień składania ślubowania przez nowo wybranego burmistrza. Wtedy powoływano również  wiceprzewodniczących rady oraz skład osobowy poszczególnych stałych i doraźnych komisji, ustalano również wysokość wynagrodzenia nowo wybranego burmistrza.Wszystko odbywało się zgodnie z literą prawa, gdyż od dnia ślubowania burmistrza, który w tym dniu obejmował swój urząd, rada mogła działać i wypełniać swoje obowiązki zgodnie z literą prawa.W międzyczasie zmieniły się jednak przepisy, kadencja rady oraz burmistrza została skrócona, natomiast ślubowanie radnych i burmistrza zostało wyznaczone w tym samym dniu. Nie wzięto tego jednak pod uwagę dlatego na I sesji przyjęto ślubowania radnych, wybrano Przewodniczącego Rady, a następnie  Rada przyjęła ślubowanie od burmistrza Roberta Krupowicza. Mamy w chwili obecnej dość niezręczną sytuację. Do czasu powołania członków komisji Rady Miejskiej, w szczególności Komisji Rewizyjnej, burmistrz Gminy Goleniów lub wg Komisarza Wyborczego burmistrz Goleniowa, pozostaje po za kontrolą Rady Miejskiej w Goleniowie (art.18a ustawy o samorządzie gminnym).Przewodniczący Rady został wybrany na I Sesji Rady Miejskiej, więc mógł z burmistrzem nawiązać N O W Y stosunek pracy, jednak nie mógł samodzielnie określić wysokości wynagrodzenia, gdyż należy to do wyłącznej kompetencji Rady, która tę decyzję podejmuje w drodze uchwały (art.8 ust.2 ustawy o pracownikach samorządowych i art. 18 ust.2 pkt.2 ustawy o samorządzie gminnym).W dość ciekawej sytuacji znalazł się radny Henryk Zajko, a zarazem wiceburmistrz?, gdyż zgodnie z art. 24a ust.1 ustawy o samorządzie gminnym z radnym nie może być nawiązany stosunek pracy w urzędzie gminy, w której uzyskał mandat. Kalendarium Burmistrza stwierdza jednak zgoła stan odmienny.  (red.)  

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7822.1
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola