Belka
Poniedziałek, 3 Lutego 2025   imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Mocno popadało

Data publikacji: 2018-07-13, Data modyfikacji: 2018-07-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek w Goleniowie spadło 26 mm deszczu, 26 litrów wody (2,5 wiadra) na każdy metr kwadratowy. Większość w ciągu około dwóch godzin w ciągu dnia. Średni opad w całym lipcu to zazwyczaj około 70 mm deszczu. Kanalizacja deszczowa dość sprawnie poradziła sobie z odbiorem dużej ilości wód opadowych, szacowaną przez pracowników GWiK na ok. 4 tysiące metrów sześciennych w ciągu doby. Nie obyło się jednak bez problemów. Zalany wodą został przejazd pod wiaduktem na ul. Dworcowej. Spłynęła w to miejsce woda z ulic Dworcowej, Bankowej i Parkowej. Istniejąca tam kanalizacja deszczowa nie nadążyła z odbiorem napływającej wody i na pewien czas przejazd pod wiaduktem był niemożliwy. Podobny problem powstał na styku ulic Lipowej i Akacjowej, w miejscu, gdzie spływa woda z ulic Lipowej, Akacjowej i Piaskowej. Tu też kanalizacja deszczowa nie nadążała z odbiorem deszczówki. Problemem okazało się funkcjonowanie kanalizacji ściekowej w rejonie ul. Konstytucji. Na tej ulicy oraz na wszystkich niedawno wyremontowanych (Szkolna, Szarych Szeregów, Andersa...) kanalizacja deszczowa jest oddzielona od sanitarnej. Problem jest jednak na ulicach, które jeszcze nie zostały wyremontowane, m.in. Pocztowej, Puszkina, Witosa. Tam prawdopodobnie istnieją połączenia kanalizacji sanitarnej w odprowadzeniami wody deszczowej. Efektem było wybijanie ścieków z przepełnionej kanalizacji w najniższym punkcie, czyli na ul. Andersa. Zjawiska obserwowane w czwartek wskazują na konieczność prowadzenia kolejnych inwestycji kanalizacyjnych w mieście. Konieczne jest dalsze rozdzielanie kanalizacji sanitarnej od deszczowej oraz rozwiązanie problemu odprowadzania wód opadowych z ul. Dworcowej oraz Lipowej. Należy się liczyć z kolejnymi nawalnymi opadami deszczu, wynikającymi z obserwowanych zmian klimatycznych. Zwiększa się też obszar utwardzony (drogi, place, podwórka), gdzie woda nie wsiąka w grunt i trafia do kanalizacji deszczowej bądź sanitarnej. Jak informuje GWiK, problem z przepełnioną kanalizacją sanitarną wystąpił wczoraj również na terenach wiejskich. Powodem była deszczówka, którą wielu właścicieli nieruchomości odprowadzało do kanalizacji ratując przed podtopieniem własne posesje.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6634-mocno-popadało
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola