Belka
Środa, 17 Lipca 2019   imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Goleniów 1968

 
Film nakręcony standardową "ósemką" w Goleniowie w 1968 roku. Autorem zdjęć jest prawdopodobnie nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego, pan Mirosław Kamiński. Wnioskować to można z faktu, że mógł wejść na salę egzaminacyjną w czasie matury, a na ujęciach widać głównie uczniów i nauczycieli LO. Film jest słabej jakości, ale jest chyba jedyną rejestracją obchodów 700-lecia miasta, matury 1968, powitania wiosny, obchodów 1 maja, a na dodatek zawiera kilkanaście widoków miasta w 1968 roku. Rolka filmu została znaleziona w jednej z szuflad na zapleczu gabinetu chemicznego LO w roku 1985. Przeleżała 33 lata w innej szufladzie - u znalazcy. Na koszt Gminy Goleniów film został w tym roku zdigitalizowany. Właścicielem praw do filmu jest Cezary Martyniuk.

 


cezary martyniuk
 
Data pliku video: 2018-04-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola