Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki Gminne 2018 Goleniów

 
Aktualny nasz rok był niezmiernie trudny dla rolników, od samego początku dawał w kość ciężko pracującym na nasz wspólny chleb. Plon tegoroczny jest sporo chudszy ze względu na panującą prawie cztery miesiące susze, jak się ocenia plony będą nawet o 40% słabsze od lat ubiegłych, a jakość ziarna spożywczego w porównaniu do lat ubiegłych jest wręcz dramatyczna. 25 sierpnia w Goleniowie odbyły się Dożynki Gminne, gospodarzem był Burmistrz Gminy i Miasta w Goleniowie Robert Krupowicz. zaś Starostami Agnieszka Czarnecka z Budna i Kazimierz Dowbeńko z Miękowa. Po mszy dziękczynnej w kościele św. Jerzego uczestnicy wraz z goleniowskimi artystami przemaszerowali przez miasto na plac przy ul. Zielona Droga gdzie odbyły się uroczystości

 


goleniow net pl
 
Data pliku video: 2018-08-28, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola