Belka
Poniedziałek, 3 Lutego 2025   imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

To wciąż plac budowy

Data publikacji: 2018-07-10, Data modyfikacji: 2018-07-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Osoby niezadowolone z jakości nawierzchni ścieżek w alejce lipowej wzdłuż ul. Andersa oraz w parku przy ul. Szczecińskiej być może nie mają świadomości, że nie jest to jeszcze ostateczny efekt. Póki co, ułożono tylko podbudowę właściwej nawierzchni. Wierzchnia warstwa będzie wykonana z materiału mineralnego produkowanego przez firmę TEGRA, przeznaczonego na nawierzchnie alejek parkowych i ogrodowych. Będzie twarda, ale przesiąkliwa, nie będą się na niej tworzyć kałuże. Tego typu nawierzchnię zastosowano m.in. w Łazienkach i w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie, na Jasnych Błoniach w Szczecinie, w parku zdrojowym w Świnoujściu. Takie nawierzchnie są standardem w parkach na całym świecie. Podnoszony jest zarzut, że taka nawierzchnia nie nadaje się do jazdy na rolkach, więc amatorzy tego rodzaju rekreacji nie będą mogli jeździć po parku. To prawda, ale należy pamiętać, że park przeznaczony jest przede wszystkim dla osób spacerujących, często z małymi dziećmi. Osoby szybko jeżdżące na rolkach stanowią dla spacerowiczów spore zagrożenie. O rolkarzach i rowerzystach jednak pomyślano na etapie projektowania parku i alei przy ul. Andersa: jest dla nich budowana ścieżka z nawierzchnią asfaltową, oddzielona od przestrzeni przeznaczonej dla pieszych.Osoby zainteresowane finalnym efektem na stronie www.nawierzchniemineralne.pl mogą zapoznać się z kilkoma inwestycjami, gdzie wykorzystano nawierzchnię produkowaną przez firmę TEGRA. W Goleniowie podobną nawierzchnię ma ścieżka biegnąca w alei wzdłuż ul. Lipowej (na zdjęciu).

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6630-to-wciąż-plac-budowy
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola