Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zgoda radnych na przejęcie ul. Lipowej

Data publikacji: 2018-09-28, Data modyfikacji: 2018-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Rada Miejska jednomyślnie wyraziła zgodę na przejęcie przez Gminę Goleniów ulicy Lipowej w Lubczynie. Otwiera to drogę do jej generalnego wyremontowania przez gminę. W czwartek 27 września Rada Powiatu Goleniowskiego wyraziła zgodę na przekazanie ul. Lipowej Gminie Goleniów. Tego samego dnia odbyła się krótka sesja Rady Miejskiej, zwołana w celu podjęcia decyzji o przejęciu ulicy od powiatu. Uchwała musiała być podjęta do końca września, żeby przejęcie stało się faktem z dniem 1 stycznia 2019. Radni nie mieli wątpliwości, że Lipową trzeba przejąć i zgodnie poparli projekt uchwały. Decyzja radnych otwiera drogę do przygotowania przez Gminę Goleniów dokumentacji potrzebnej do remontu, pozyskania dofinansowania do tej inwestycji i wyłonienia wykonawcy. Przewidywany zakres robót to budowa kanalizacji deszczowej, remont podziemnych instalacji biegnących pod nawierzchnią ulicy i wykonanie nawierzchni z chodnikiem i ścieżką rowerową.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6726-zgoda-radnych-na-przejęcie-ul-lipowej
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola