Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zarząd pyta

Data publikacji: 2018-07-18, Data modyfikacji: 2018-07-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Gminy Goleniów nadal nie ma odpowiedzi na wniosek o przekazanie Gminie Goleniów przez powiat zadania inwestycyjnego pt. Modernizacja ulicy Lipowej w Lubczynie. Wniosek został złożony 14 czerwca br. Brak odpowiedzi uniemożliwia burmistrzowi podjęcie działań w celu pozyskania dofinansowania do tej inwestycji oraz przygotowania przetargu na znalezienie wykonawcy. Decyzja w sprawie przekazania zadania inwestycyjnego należy do zarządu powiatu. Wcześniej wolę zrealizowania tej inwestycji wyraziła Rada Miejska w Goleniowie. Do Urzędu Gminy i Miasta wpłynęło natomiast pismo będące odpowiedzią na inny wniosek – o przejęcie prawa własności do ulicy, która ma być remontowana. Starosta zwraca się o określenie rodzaju prac, jakie mają być wykonane na ul. Lipowej oraz proponuje przejęcie całej drogi Goleniów-Lubczyna. Decyzje w sprawie zmiany właściciela ul. Lipowej są w kompetencjach Rady Miejskiej w Goleniowie oraz Rady Powiatu Goleniowskiego, które mają na nie czas do końca września tego roku. Jeśli zdążą, to właścicielem ul. Lipowej stanie się Gmina Goleniów, która deklaruje chęć wykonania modernizacji drogi. Do pobrania: pismo Zarządu Powiatu w Goleniowie 

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6642-zarząd-pyta
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola