Belka
Środa, 17 Lipca 2019   imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wybory samorządowe - protest wyborczy.

Data publikacji: 2018-10-27, Data modyfikacji: 2018-10-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Każdy wyborca (art. 82 Kodeksu wyborczego), którego nazwisko w dniu wyborów było umieszczone w spisie wyborców w jednym z obwodów głosowania ma możliwość wniesienia protestu wyborczego przeciwko ważności wyborów w okręgu lub wyborowi określonej osoby jeżeli:- dopuszczono się przestępstwa przeciwko wyborom określonym w rozdziale XXXI Kodeksu karnego, mającego wpływ na przebieg głosowania, ustalenia wyników głosowania lub wyników wyborów lub- naruszenia przepisów kodeksu dotyczących głosowania, ustalenia wyników głosowania lub wyników wyborów, mającego wpływ na wynik wyborów.Czy adnotacje umieszczone w protokołach o treści:-" Komisja ds przeprowadzenia głosowania mylnie wydała karty. (zbyt dużo)",- "prawdopodobnie Komisja ds przeprowadzenia głosowania wydała wyborcom 6 kart do głosowania bez złożenia przez nich podpisu na spisie wyborców",- "Komisja nocna podczas przeliczania kart niewykorzystanych ustaliła, że komisja dzienna zawyżyła o 6 szt ilość kart niewykorzystanych"- "Komisja nocna podczas przeliczania kart niewykorzystanych ustaliła, że komisja dzienna zawyżyła o 19 szt. liczbę kart niewykorzystanych oraz o 56 szt liczbę kart otrzymanych. Wydano wyborcom 924 szt. karty do głosowania."jest wystarczająca i wyczerpuje choć w części zapisy art. 248 kk, np. kto w związku z wyborami: - dopuszcza się nadużycia lub dopuszcza do nadużycia przy przyjmowaniu lub obliczaniu głosów,- odstępuje innej osobie przed zakończeniem głosowania niewykorzystaną kartę do głosowania lub pozyskuje od innej osoby w celu wykorzystania w głosowaniu niewykorzystaną kartę do głosowania ?W przypadku wyborów samorządowych, protest wyborczy wnosi się na piśmie do właściwego sądu okręgowego za pośrednictwem właściwego sądu rejonowego, w terminie 14 dni od dnia podania do publicznej wiadomości przez komisarza wyborczego wyników wyborów na obszarze województwa.W proteście należy możliwie jak najszerzej wskazać zarzuty oraz przedstawić lub wskazać dowody, na których opieramy swoje zarzuty.  Sąd okręgowy na rozpoznanie protestu (w postępowaniu nieprocesowym) ma 30 dni.  Margo  

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7783.2
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola