Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspólne śpiewanie hymnu

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
325 uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie w środę wspólnie odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego, Gaude Mater Polonia i Rotę. Szkoła wzięła udział w ogolnopolskim konkursie „Do Hymnu!”, organizowanym przez Narodowe Cnetrum Kultury. Warunkiem udziału w konkursie było odśpiewanie hymnu państwowego oraz dwóch innych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów szkoły. Przygotowująca uczniów „dwójki” pani Dorota Gąsior jako uzupełnienie repertuaru wybrała Gaude Mater Polonia oraz Rotę. Nauka śpiewu tych trzech pieśni zaczęła się pod koniec ubiegłego roku szkolnego, ale intensywne przygotowania trwały cały wrzesień. Efekt był imponujący. W środę w szkolnej sali gimnastycznej pojawiło się 325 odświętnie ubranych uczennic i uczniów, w większości z młodszych klas. Przed komisją konkursową śmiało i bardzo poprawnie odśpiewali patriotyczny repertuar, otrzymując brawa od zgromadzonych na sali słuchaczy. Jak powiedział przewodniczący komisji przysłuchującej się śpiewowi, wykonanie średniowiecznego hymnu Gaude Mater Polonia było najlepsze ze wszystkich, które słyszał odwiedzając inne zachodniopomorskie szkoły. Występ goleniowskich uczniów został zarejestrowany na filmie, a nagranie zostanie przekazane do Narodowego Centrum Kultury. Centralne jury oceni jakość prezentacji i wybierze po 5 najlepszych wykonań z każdego województwa oraz wskaże najlepsze wykonania w kraju i przyzna wyróżnienia. Czekamy, trzymamy kciuki!

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6731-wspólne-śpiewanie-hymnu
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola