Belka
Środa, 26 Czerwca 2019   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Upłynął termin zakończenia budowy obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10 - GDDKiA wzywa Wykonawcę do poprawienia

Data publikacji: 2019-06-10, Data modyfikacji: 2019-06-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgodnie z zawartymi do teraz aneksami do umowy na budowę obwodnicy Wałcza w ciąg drogi ekspresowej S10 termin zakończenia budowy upłynął 31 maja 2019 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma Energopol Szczecin S.A. Zaawansowanie rzeczowe robót obecnie wynosi około 85 %. Pod względem technologicznym przy odpowiednim tempie robót możliwe jest uzyskanie przejezdności drogi pod koniec III kwartału tego roku. GDDKiA podejmuje wszelkie możliwe działania w celu jak najszybszego zakończenia kontraktu, trzeba jednak zauważyć, iż w największym stopniu zależy to od Wykonawcy inwestycji. Problemem na kontrakcie jest brak mobilizacji wykonawcy, co przekłada się na brak realizowanych robót i brak możliwości wnioskowania o płatności za wykonane prace. Zgodnie z subklauzulą 15.1 Warunków Kontraktu Wykonawca został wezwany przez Zamawiającego do poprawienia w celu wypełniania zobowiązań kontraktowych takich jak terminowa realizacja prac. Wykonywanie tego Wezwania będzie sprawdzane sukcesywnie przez Zamawiającego.W związku z upływem terminu umownego Zamawiający będzie zgodnie z Kontraktem stosował odpowiednie instrumenty (w szczególności kary umowne) biorąc pod uwagę oczywiście wyniki analizy dalszych roszczeń terminowych, które zostały lub będą złożone przez Wykonawcę. Informujemy również, iż w sytuacji braku zapłaty dla Podwykonawców i Usługodawców przez Wykonawcę na kontrakcie są stosowane płatności bezpośrednie przez Zamawiającego, kwoty te są następnie potrącane z wynagrodzenia Wykonawcy.GDDKiA ma pełne zabezpieczenie finansowe dla wszystkich realizowanych inwestycji w ramach zawartych kontraktów, dlatego jakiekolwiek twierdzenia, iż zatory płatnicze były lub są z winy GDDKiA są nieprawdziwe i nieuzasadnione.  

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.8039.20
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola