Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tyle i aż tyle.

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Na XLVI sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 05.09.2018 r. radny I. Zygmański złożył ustny wniosek o następującej treści: - "Nieuchronnie zbliża się koniec tej kadencji, jest to jedna z naszych ostatnich sesji i tak się składa, że kadencjami działalność samorządu jest siłą rzeczy mierzona, bo radni się zmieniają, burmistrzowie też się zmieniają, a jakieś podsumowania w innym trybie się nie dzieją, tylko kadencyjnym i o to właśnie chciałbym zaapelować, bo nie słyszałem o takich pomysłach, o takich działaniach, żeby jakieś podsumowanie tej kadencji przedstawić. Przy czym forma, ponieważ nie jest to żaden sformalizowany dokument określony przepisami uważam, że jest dowolna. Natomiast nie taka jaką cztery lata temu Burmistrz z okazji wyborów nam zaserwował, bo była forma w postaci przede wszystkim prezentacji w internecie, ale wyłącznie inwestycji wykonanych. A przecież nie tylko inwestycjami samorząd stoi, nie tylko się tym przez cztery lata zajmowaliśmy. Różne tematy zajmowały nas w tym czasie i uważam, że wszystkie najważniejsze sprawy zasługują na takie przedstawienie. Przy czym, nie tylko rzeczy, które się udały i jako sukces możemy traktować, ale także rzeczy które się nie udały z wyjaśnieniem przyczyn. Myślę, że mieszkańcom szczególnie taki materiał się należy, a tym bardziej, że zawsze takim materiał był przedstawiany. Mówię w dowolnej formie i nie chodzi mi znowu o jakieś wydawnictwo, które by to cudownie prezentowało, ale merytoryczny materiał. Oczywiście zwięzły i dość ogólny, ale przedstawiający główne sprawy tych czterech lat."Przyznać należy, że wniosek jest dość długi i obrazowy lecz wydawać by się mogło, że zrozumiały dla czytającego.Radny I. Zygmański wniósł do Burmistrza Roberta Krupowicza o przygotowanie - w dowolnej formie - zwięzłego, merytorycznego materiału przedstawiającego podsumowanie mijającej kadencji. Wyjaśnił, że materiał winien zawierać wykaz założeń, które zdołano zrealizować jak również poniesionych porażek z wyjaśnieniem przyczyn niepowodzenia.Odpowiedź została przygotowana i podpisana osobiście przez Burmistrza Gminy GoleniówRoberta Krupowicza, a jej treść świadczy o arogancji w stosunku do jednego z członków organu uchwałodawczego, a tym samym w stosunku do wspólnoty samorządowej, którą ten radny reprezentuje.(red.) 

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7720.5
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola