Belka
Niedziela, 26 Maja 2019   imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Turniej szachowy dla dzieci i młodzieży

Data publikacji: 2019-05-14, Data modyfikacji: 2019-05-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Gminy Goleniów do udziału w II Turnieju Szachowym „Edukacja przez szachy”, który poprowadzą sędziowie z licencjami Polskiego Związku Szachowego. Zapewnią profesjonalny sprzęt i będą czuwać nad sprawiedliwym doborem przeciwników. Celem imprezy jest popularyzacja gry w szachy wśród mieszkańców naszej gminy, wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, a także zachęcenie rodziców do współdziałania i integracji z własnymi dziećmi w celu spędzania wolnego czasu.Impreza odbędzie się 15 czerwca w hali OSIR przy SP 5. Rywalizacja przebiegać będzie w tzw. systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Rywali wylosuje specjalne oprogramowanie komputerowe.Każdy zawodnik otrzyma dyplom, pamiątkowy medal i upominki. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni pucharami – osobno chłopcy i dziewczęta, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dla wszystkich miłośników szachów przewidziany jest też słodki poczęstunek.Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty uczestnictwa. Zgłaszać można się do dnia 1 czerwca 2019 r. na adres e-mail turniejszachowy@goleniow.edu.pl. Formularze zapisu można też pobrać osobiście u organizatorów, którymi są nauczyciele goleniowskich szkół: Iwona Lipowicz- Orłowska (SP 5) i Marek Ragan (ZS nr 1).Udział w zawodach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.Turniej adresowany jest do wszystkich dzieci. Pamiętajmy, że bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, rozwijać pamięć oraz umiejętność analitycznego myślenia. Gra uczy determinacji, motywacji i sportowego zachowania.Wydarzenie dofinansowane jest z budżetu Gminy Goleniów w ramach inicjatywy lokalnej.W I Turnieju Szachowym, który odbył się w naszym mieście w październiku ubiegłego roku, wystartowało aż 81 uczniów z Krępska, Komarowa, Klinisk, Białunia, Mostów i ze wszystkich szkół w Goleniowie.Za udział osób niepełnoletnich w turnieju szachowym odpowiadają rodzice/opiekunowie prawni, którzy powinni być przy rejestracji potwierdzenia uczestnika niepełnoletniego przy stoliku sędziowskim. Rejestracja potwierdzenia obejmuje też wyrażenie przez rodzica/prawnego opiekuna zgody na przetwarzanie danych osobowych zawodnika.Prosimy wychowawców, nauczycieli prowadzących koła szachowe w szkołach oraz nauczycieli wychowania fizycznego o rozpropagowanie wydarzenia wśród grających w Waszej szkole w szachy uczniów. Rozdanie formularzy zgłoszenia i dostarczenie organizatorom wypełnionych i podpisanych przez rodziców/prawnych opiekunów deklaracji udziału dziecka w zawodach powinno nastąpić do dnia 1 czerwca 2019 r. Informacje dotyczące zawodów znajdują się także na stronie internetowej SP 5 oraz ZS nr 1 Goleniów.Kontakt z Organizatorem pod adresem: turniejszachowy@goleniow.edu.pl oraz telefonem: 604 828 123.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/7012-turniej-szachowy-dla-dzieci-i-młodzieży
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola