Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Teleopieka już działa!

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Przypominamy, że od października br. można składać wnioski o objęcie seniorów Teleopieką – usługą dającą możliwość wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa. Wnioski przyjmuje goleniowski Ośrodek Pomocy Społecznej. Teleopieką mogą zostać objęte osoby mieszkające na terenie Gminy Goleniów, mające 75 lat (65 w przypadku osób mieszkających samotnie) oraz spełniające kryteria dochodowe – nie więcej niż 1400 zł miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1700 zł w przypadku osób samotnych. W sytuacji wymagającej pomocy wystarczy wcisnąć przycisk na „opasce życia” noszonej na przegubie ręki, by połączyć się telefonicznie z osobą, która będzie w stanie odpowiednio zareagować. Sprzęt (opaski wraz ze stacjami bazowymi) zakupiła Gmina Goleniów, kosztem użytkownika jest jedynie zakup karty telefonicznej i opłacanie niewielkiego abonamentu. Konfiguracja sprzętu i jego obsługa są bardzo proste, nie wymagają żadnej specjalistycznej wiedzy. Zasady funkcjonowania Teleopieki i kwalifikowania osób do objęcia tą formą pomocy określone są w zarządzeniu Burmistrza Gminy Goleniów, dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej UGiM w Goleniowie:

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6798-teleopieka-już-działa
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola