Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sprostowanie nieprawdy

Data publikacji: 2018-07-18, Data modyfikacji: 2018-07-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Portal goleniow.net.pl w materiale „Co w trawie piszczy. Czyli wiadukt do Miękowa DK6”, opublikowanym w poniedziałek 16 lipca podaje całkowicie nieprawdziwą informację, jakoby piesi mieli zakaz poruszania się po wiadukcie na ul. Wolińskiej. Przed wjazdem na wiadukt z obu stron rzeczywiście ustawiono znak B-41 zakazujący ruchu pieszych. Jednak zgodnie z przepisami ten znak obowiązuje jedynie po tej stronie drogi, na której jest ustawiony – czyli po prawej. Znak więc jedynie przypomina o ogólnej zasadzie dotyczącej pieszych, czyli obowiązku poruszania się LEWĄ stroną drogi, jeśli nie ma wydzielonego ciągu komunikacyjnego dla pieszych. W tej sytuacji piesi mają prawo poruszania się po wiadukcie, o ile robią to zgodnie z przepisami i oznakowaniem – czyli idą lewą stroną drogi. Sugerowanie, że znak całkowicie zakazuje ruchu pieszych na wiadukcie jest wprowadzaniem w błąd czytelników.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6641-sprostowanie-nieprawdy
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola