Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Samochód dla OSP Rurzyca

Data publikacji: 2018-07-16, Data modyfikacji: 2018-07-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Strażacy z Rurzycy otrzymają nowy wóz strażacki szybciej, niż przypuszczali. Prawdopodobnie w listopadzie wymienią wiekowego stara na auto podobne do tych, które mają już OSP Lubczyna, Krępsko i Mosty. Trzy Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Goleniów, które mają już nowoczesne wyposażenie, są elementami Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. OSP Rurzyca nie została włączona w tę strukturę i dziś dysponuje najstarszym sprzętem. Ale 16 lutego br., na uroczystości przekazania dwóch samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Lubczyna burmistrz Robert Krupowicz zapowiedział, że będzie się starać o jak najszybsze doposażenie w sprzęt ostatniej goleniowskiej jednostki OSP. I prawdopodobnie jeszcze w tym roku OSP Rurzyca otrzyma nowy samochód. Sfinansowany zostanie dotacją przekazaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 178 tys. zł oraz pożyczką udzieloną Gminie Goleniów przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – 570 tys. złotych. Gmina Goleniów będzie ją spłacać w ratach po 100 tys. zł rocznie, z możliwością umorzenia 20 procent pożyczonej kwoty. OSP Rurzyca, choć nie działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jest ważnym elementem podnoszącym bezpieczeństwo w swoim sąsiedztwie. W razie potrzeby może zapewnić pierwszą pomoc w Rurzycy, Kliniskach czy Pucicach, może wziąć udział w akcjach ratowniczych na drodze S6, a w razie potrzeby wesprzeć zawodową straż pożarną na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6638-samochód-dla-osp-rurzyca
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola