Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ruszyła rozbudowa

Data publikacji: 2018-07-27, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Firma INTRAX Sp. z o.o. rozpoczęła już prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej w Białuniu. Do jesieni przyszłego roku wybuduje salę gimnastyczną i trzy nowe sale lekcyjne. Szkoła w Białuniu jako jedyna w gminie nie ma dotąd żadnego zaplecza umożliwiającego prowadzenie zajęć z wychowania fizycznego. Narzekano też na ciasnotę – brakowało izb lekcyjnych. Rozbudowa szkoły rozwiąże oba problemy. Inwestycja będzie kosztować 4 640 584.02 zł. Wykonawcą jest spółka INTRAX, która bardzo sprawnie przeprowadziła przebudowę budynku dawnej szkoły specjalnej przy ul. Wojska Polskiego na Centrum Aktywności Lokalnej. Prace mają się zakończyć wczesną jesienią przyszłego roku, ale firma będzie się starać skrócić ten termin i umożliwić prowadzenie zajęć w nowej części szkoły już od września 2019.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6647-ruszyła-rozbudowa
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola