Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

RIO stwierdza

Data publikacji: 2018-09-27, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie w okresie od 26 października 2017 r. do 28 lutego 2018 r. oraz w dniu 29 marca 2018 r. przeprowadziła kontrolę kompleksową gospodarki finansowej Gminy Goleniów za lata 2013 - 2016, wybranych zagasnień za okres sprzed 2013 r. oraz występujących w roku 2017.W wyniku czynności kontrolnych stwierdzone zostały nieprawidłowości i uchybienia, które wynikły z nieprzestrzegania obowiązujących przepisów, ich wadliwej interpretacji oraz niewystarczającego działania procedur wewnętrznej kontroli finansowej.1. Z tytułu realizacji umów z Kancelarią Prawniczą Gmina wypłaciła w latach 2012 - 2016 wynagrodzenie w łacznej kwocie 1 143 468,58 zł.RIO ustaliło, że powyższego zamówienia publicznego udzielono w niekonkurencyjnym trybie, a odpowiedzialność za te nieprawidłowości ponosi Burmistrz.2. Pracownikom Pomocy Społecznej w Goleniowie w latach 2016 - 2017  wypłacono wynagrodzenie w łącznej kwocie 23 700 zł (brutto) za pełnienie funkcji Przewodniczącej, Zastępcy Przewodniczącej i Sekretarza Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Zadania wykonywane przez członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz grup roboczych ma być zapewnione w ramach ich obowiązków służbowych lub zawodowych.3. Nieprawidłowo klasyfikowano dochody uzyskane z opłat za korzystanie przez operatora i przewoźnika z przystanków komunikacyjnych lub dworców.4. RIO wykazało brak prawidłowego sporządzania jednostkowych sprawozdań Rb-27S Gminy oraz sprawozdania Rb-ST.Wymienione w skrócie powyższe nieprawidłowości nie wyczerpują wszystkich negatywnych ustaleń Regionalnej Izby Obrachunkowej z uwagi na ich mniejszy ciężar gatunkowy (Wystąpienie Pokontrolne znak WK.0913.1373.58,K.2017 z dnia 20 czerwca 2018 r.)Regionalna Izba Obrachunkowa wskazane powyżej pismo przekazała do wiadomości Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukaszowi Mitule.Margo  

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7709.21
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola