Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przeprosiny w zamian za pomówienie

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W trybie wyborczym w środę zakończyła się rozprawa dwojga kandydatów do Rady Powiatu Goleniowskiego, z powództwa Pana Piotra Rucińskiego Dyrektora w Szpitalnym Centrum Medycznym przeciwko Pani Teresie Chodyko aktualnej Radnej Rady Powiatu. Sprawa była następstwem słów dotyczących Pana Rucińskiego wypowiedzianych przez radną w czasie obrad XXX sesji Rady Powiatu w Goleniowie w dniu 27 września 2018 r. Jak twierdzi Pan Dyrektor sprawa dotyczyła nie tylko jego osoby, ale pomówiona została działalność samego Szpitalnego Centrum Medycznego, zarzuciła przy tym nieudolność z zarządzaniu oraz kumoterstwo. Ponieważ słowa wypowiedziane na tej sesji według Pana Rucińskiego nie licują absolutnie z prawdą i są oczywistym pomówieniem, a ponieważ dotyczą dwóch kandydatów w wyborach samorządowych sprawa trafiła do Sądu w trybie wyborczym. W środę zakończyła się sprawa przed Sądem Okręgowym w Szczecinie w wyniku której zawarto ugodę, na mocy której Pani Teresa Chodyko wycofała się z wypowiedzianych słów oraz przeprosiła pozywającego. Ponieważ pozywającemu zależało na sprostowaniu pomówienia, a nie karaniu radnej zrezygnował z nawiązki na cele społeczne poprzestając na umieszczeniu przez stronę przegrana przeprosin w określonych mediach.  A.B.  

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7748.13
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola