Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedwyborcze czary?

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W ostatnim czasie na stronie www.goleniow.pl oraz na oficjalnym/nieoficjalnym (w zależności od okoliczności) profilu burmistrza Roberta Krupowicza na Facebooku, ukazała się informacja dotycząca październikowych planów uruchomienia programu  „Goleniów is coool! „. czyli cytuję: „ dowozu goleniowskich uczniów do szkół w Gminie Goleniów i poza Gminą Goleniów (nie tylko w Szczecinie) … „.Na pierwszy rzut oka jest to informacja, która zadowoli praktycznie wszystkich rodziców dzieci i młodzieży uczącej się nie tylko w goleniowskich szkołach, ale i w takich miastach jak  Szczecin, Świnoujście czy Poznań. Jednak - jak zwykle - diabeł tkwi w szczegółach.Tak naprawdę ogłoszony program dotyczy wyposażenia uczniów goleniowskich szkół w pakiet składający się z przydatnych gadżetów m.in. elementów odblaskowych, poprawiających bezpieczeństwo. Kilkaset pakietów będzie uprawniało do bezpłatnych przejazdów KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ.Zgodnie z art. 4 ust.1 pkt.4 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, komunikacja miejska oznacza gminne przewozy pasażerskie wykonywane w granicach administracyjnych miasta albo:a.) miasta i gminyb.) miasta, alboc.) miasta i gmin sąsiadujących- jeżeli zostało zawarte porozumienie lub został utworzony związek międzygminny w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego.Ustawa mówi również o metropolitalnych przewozach pasażerskich, ale w naszym przypadku, w tym temacie jesteśmy dopiero na początku drogi.LINK - http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20110050013/U/D20110013Lj.pdfJak wynika z zapisów ustawy, mówienie o darmowych przejazdach na terenie gminy Świnoujście czy Poznań pozostaje w strefie marzeń, ponieważ jest to proces trudny i wymagający wielu uzgodnień.W artykule mówi się również o darmowym przewozie uczniów szkół średnich zamieszkujących miejscowości w Gminie Goleniów, dojeżdżających do szkół ponadpodstawowych w Goleniowie.Gmina nie prowadzi żadnej szkoły ponadpodstawowej, więc taka zapowiedź wymaga zgody Rady Miejskiej, gdyż nie jest to zadanie własne Gminy i burmistrz nie może samodzielnie podjąć w tej sprawie decyzji.  Margo

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7672.5
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola