Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pomóżmy ufundować sztandar dla Hufca ZHP Goleniów

Data publikacji: 2018-07-23, Data modyfikacji: 2018-07-23
A A AWydrukDrukuj  
 
 Szanowni PaństwoRok 2018 został oficjalnie ogłoszony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę rokiem Harcerstwa Polskiego  . Niewątpliwie łączy się to z okazją 100-lecia Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Związek Harcerstwa Polskiego a tym samym jego członkowie wiele razy udowodnili , że są ludźmi silnie związanymi z własnym krajem szerząc patriotyzm i oddanie swojemu krajowi.      Hufiec Goleniów działa nieprzerwanie od lat 60 . Przez cały okres działalności godnie reprezentuje Miasto i Gminę Goleniów poprzez swoje działania na terenie gminy ale i też województwa zachodniopomorskiego . Harcerze Hufca Goleniów aktywnie współpracują na rzecz lokalnej społeczności w szczególności wspierając działania seniorów i kombatantów RP.Kadra Hufca wychowuje pokolenia młodych harcerzy ucząc odpowiedzialności i patriotyzmu        W czerwcu tego roku wpłynął wniosek do Burmistrza Miasta i Gminy Goleniów o nadanie sztandaru Hufcowi ZHP Goleniów. Został złożony przez  Zarządy :Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w GoleniowieZwiązku Inwalidów Wojennych RP w GoleniowieZwiązku Żołnierzy Wojska Polskiego w Goleniowie      Wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez Burmistrza Miasta i Gminy Goleniówprzyznał na ten szczytny cel 5000 zł . Jednak procedura nadania sztandaru wymaga większejliczby darczyńców niż jeden i zaangażowania społeczności lokalnej.    W związku z tym zwracamy się  z prośbą do instytucji , podmiotów gospodarczych oraz osób prywatnych o przekazanie drobnej darowizny na zrealizowanie kampanii związanej z nadaniem sztandaru Hufcowi ZHP Goleniów .Sztandar od zawsze był symbolem tradycji , honoru i jedności . Jest symbolem małej ojczyznyo którą się dba i walczy . Posiadanie własnego sztandaru a przez to , wyróżnienie młodych harcerzy podniesie ich morale a tym samym podniesie poczucie odpowiedzialności o które tak trudnow dzisiejszych czasach .                          Darowizny można wpłacać na konto Hufca ZHP Goleniów                               Bank Spółdzielczy 38 9375 0002 0000 1453 2000 0010                             z dopiskiem : „Darowizna na Sztandar Hufca ZHP Goleniów”

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7598.18
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola