Belka
Piątek, 19 Kwietnia 2019   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podwyżek (na razie?) nie będzie.

Data publikacji: 2019-04-10, Data modyfikacji: 2019-04-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak się dowiedzieliśmy od kilku dni najemcy mieszkań komunalnych otrzymują informację, że od 01 maja 2019 r. wysokość ich opłat za mieszkanie nie ulega podwyższeniu.Przypomnijmy. Burmistrz Gminy Goleniów zarządzeniem nr 20/2019 z dnia 15 stycznia 2019 r.  podwyższył stawki bazowe czynszu za 1 metr kwadratowy powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Goleniów. Podwyżka miała wejść w życie od 01 maja 2019 r.W związku z szeroko zakrojoną kontrolą aktów prawa miejscowego, jakiej dokonuje Prokuratura Rejonowa w Goleniowie w ramach uprawnień poza karnych, burmistrz zarządzeniem nr 84/2019 z dnia 26 marca 2019 r. uchylił zarządzenie nr 20/2019 z dnia 15 stycznia 2019 r.W uzasadnieniu do zarządzenia nr 84/2019 możemy przeczytać, iż " Z prezentowanego przez Prokuraturę Rejonową w Goleniowie stanowiska wynika wprost, że akty prawa miejscowego podlegają bezwzględnej publikacji (przyp. red. w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego). Brak publikacji wyklucza je z kręgu aktów prawa miejscowego, bez względu na datę ich uchwalenia i braku obowiązku publikacji. Biorąc pod uwagę powyższe odstępuje się od dalszego posługiwania się w/w uchwałami (przyp. red. uchwałą nr XLVII/413/02 i uchwałą nr XXIV/312/04), tym bardziej tworzenia na ich podstawie innych aktów prawa miejscowego ...".(red.)  

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7986.7
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola