Belka
Środa, 17 Lipca 2019   imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Po co te manipulacje?

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-19
A A AWydrukDrukuj  
 
17 października br. portal www.goleniow.net.pl poinformował o spotkaniu informacyjnym dotyczącym tematu otrzymania przez właścicieli domów dopłat na wymianę m.in. instalacji grzewczych w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze", który koncentruje się na poprawie stanu powietrza poprzez jak najszersze ograniczenie emisji spalin wydobywających się z naszych kominów. Na spotkanie  w Centrum Aktywności Lokalnej (w skrócie CAL) zapraszał Prezes Paweł Mirowski z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz członkowie Prawa i Sprawiedliwości. I prawdopodobnie w tym szczególe tkwił problem.  Sprawa poważna, nie chcemy przecież oddychać spalinami, jednocześnie wymagająca szeroko zakrojonej akcji informacyjnej. W tym temacie polityka nie powinna mieć nic do powiedzenia, chodzi przecież o poprawę jakości naszego życia, a przede wszystkim o zdrowie nasze, naszych dzieci, wnuków i prawnuków.18 października w godzinach przedpołudniowych dwa portale tj. goleniow.net.pl oraz goleniowska.com zamieściły informację, że spotkanie zostało przeniesione lecz odbędzie się w wyznaczonym dniu i o wyznaczonej godzinie.  Zgoła odmienną informację w tym dniu zamieścił oficjalny gminny portal goleniow.pl. Mieszkańcy zostali poinformowani, że ministerstwo odwołało spotkanie w Centrum Aktywności Lokalnej, cytuję "Gmina gotowa była bezpłatnie udostępnić miejsce na spotkanie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną".Zaznaczyć w tym miejscu należy, że tego dnia ok. godz. 9:00 wiceburmistrz Tomasz Banach oraz Sekretarz Gminy zostali poinformowani o zmianie miejsca planowanego spotkania.Jaka była przyczyna przemilczenia? Manipulacji w przekazanej informacji?Czyżby zaważył tu fakt, że na spotkanie z ekspertami zapraszała Aleksandra Muszyńska kontrkandydatka burmistrza Roberta Krupowicza w wyborach samorządowych?       A efekt : Pełna sala ludzi, a na spotkaniu ZERO polityki i ZERO agitacji tylko przekazywanie informacji istotnych.  Andrzej Bugajski

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7763.7
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola