Belka
Piątek, 19 Kwietnia 2019   imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odbiór odpadów zielonych

Data publikacji: 2019-04-13, Data modyfikacji: 2019-04-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Goleniowie informuje, że od 1 kwietnia 2019r. rozpoczął się odbiór odpadów zielonych. Odpady zielone to odpady komunalne stanowiące części roślin pochodzących z pielęgnacji między innymi przydomowych ogrodów. Do brązowych worków, które są biodegradowalne (ulegają rozkładowi tak samo jak odpady zielone) można zatem wrzucać: skoszoną trawę, liście, przycięte krzewy, łodygi, kwiaty, drobne gałęzie, chwasty. Należy pamiętać, aby do worków na odpady zielone nie wrzucać: resztek żywności, darni, ziemi, popiołu, innych odpadów komunalnych. Worki na zielone odpady są zostawiane przy posesjach, gdzie wystawione będą pełne. Można też odebrać na portierni PGK w Goleniowie od 7.00 do 19.00. Mieszkańcy gminy Goleniów mogą też samodzielnie przywozić odpady zielone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy I Brygady Legionów 17C, który jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 19.00.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6979-odbiór-odpadów-zielonych
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola