Belka
Wtorek, 19 Października 2021   imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy Prezes Spółki szpitalnej już niedługo ?

Data publikacji: 2019-06-28, Data modyfikacji: 2019-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Dotarły do naszej redakcji nieoficjalne informacje, z trwają rozmowy pomiędzy Zarządem Powiatu a Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM Panem Marcinem Sygut w Szczecinie na powierzenie mu funkcji Prezesa Szpitalnego Centrum Medycznego - Szpital w Goleniowie. W trakcie rozmów pojawił się pomysł na nawiązane współpracy pomiędzy obiema placówkami medycznymi. Na razie na zasadzie wzajemnego wspomagania i wspierana się w ramach zadań medycznych, łącznie z możliwością wsparcia personelem goleniowskiej placówki medycznej.Władze powiatu ze Starostą Tomaszem Stanisławskim zainteresowane są taką formą wsparcia i przychylnie podchodzą do tematu, Według naszych informacji pomysłodawcą nawiązania współpracy jest powiatowy Radny Arkadiusz Guziak ( PiS ), który podobno zaproponował takie rozwiązanie.Dyrektor PUM Pan mgr Marcin Sygut jest byłym żołnierzem zawodowym w stopniu pułkownika. Ukończył Akademię Obrony Narodowej w Warszawie (zarządzanie), Szkołę Główną Handlową w Warszawie (zarządzanie i ekonomia) oraz Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczyo w Bydgoszczy. Prywatnie pochodzi z Buska Zdroju.Posiada ogromne doświadczenie w zarządzaniu placówkami medycznymi przez cztery lata kierował 10. Szpitalem Wojskowym w Szczecinie. Wcześniej w  Wojskowym Ośrodku Medycyny Prewencyjnej w Bydgoszczy, jako szef zespołu toksykologicznego, oraz na stanowisku zastępcy dyrektora Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawa. Mówi się, że właśnie 109 Szpital w Szczecinie z zapaści wyciągnął właśnie Pan Sygut.Jak powiedział nam jeden z rozmówców, na dzień dzisiejszy trwają wstępne rozmowy i trudno mówić o ostatecznych wynikach.Gdyby rzeczywiście Zarząd Powiatu doprowadził do takich działań, mogla by nastąpić nowa era dla naszego szpitala.Andrzej Bugajski  foto: 109 Szpital Wojskowy  

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.8061.30
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola