Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Data publikacji: 2018-09-24, Data modyfikacji: 2018-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek, 27 września 2018 r. odbędzie się krótka, nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, zwołana na wniosek Burmistrza Gminy Goleniów. W programie jest tylko jeden punkt: wyrażenie zgody na przejęcie przez Gminę Goleniów ulicy Lipowej w Lubczynie. W czwartek 27 września Rada Powiatu Goleniowskiego podejmie uchwałę o pozbawieniu ul. Lipowej kategorii drogi powiatowej, co otwiera możliwość przejęcia jej przez Gminę Goleniów. Aby ul. Lipowa stała się własnością gminy od 1 stycznia 2019, obie uchwały muszą zostać podjęte do końca września obecnego roku. Planowa sesja Rady Miejskiej przewidziana jest na 10 października, dlatego konieczne jest zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia. Przejęcie ul. Lipowej przez Gminę Goleniów umożliwia rozpoczęcie starań o uzyskanie dofinansowania zewnętrznego potrzebnego do przeprowadzenia generalnego remontu tej ulicy oraz przygotowania procedury przetargowej.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6716-nadzwyczajna-sesja-rady-miejskiej
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola