Belka
Niedziela, 26 Maja 2019   imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na co czeka i liczy burmistrz?

Data publikacji: 2019-05-10, Data modyfikacji: 2019-05-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Na co czeka i liczy burmistrz?Organ władzy wykonawczej (wójt lub burmistrz, starosta, marszałek) będzie musiał przedstawić radzie raport, w którym podsumuje swoją działalność w poprzednim roku.Jak podkreśla Związek Miast Polskich w opracowanych założeniach do Raportu o stanie gminy dokument ma charakter publiczny, gdyż w debacie mają prawo brać udział mieszkańcy, którzy złożą Przewodniczącej Rady Miejskiej pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Istotnym jest, że takie zgłoszenie można złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiony raport. Z tego wniosek, że raport adresowany jest nie tylko do radnych, ale do całej wspólnoty samorządowej, dlatego powinien być przejrzysty i maksymalnie czytelny, a przede wszystkim wcześniej opublikowany!WAŻNE! Podczas debaty - zgodnie z nowymi przepisami - członkowie rady będą mogli zabierać głos bez ograniczeń czasowych !!!Do planowanej majowej sesji Rady Miejskiej pozostało 19 dni. Na stronie BIP Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie nie można znaleźć dokumentu pt. "Raport o stanie gminy", który powinien zawierać:a.) informacje finansowe,b.) informacje o stanie mienia komunalnego,c.) informacje o realizacji polityk, programów i strategii,d.)realizację uchwał rady gminy,e.) inne istotne działania burmistrza,f.) część analityczną.Dla orientacji w temacie przedstawiamy Państwu "Raport o stanie gminy - założenia (opracowanie Związku Miast Polskich)".  LINKPod tym linkiem - LINK - znajdziecie Państwo przykładowy Raport o stanie gminy opracowany przez Fundację Batorego.(red.)

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.8010.5
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola