Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Monitujmy właściciela Strugi Goleniowskiej!

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-01
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku z licznymi sygnałami dotyczącymi nieprawidłowego stanu Strugi Goleniowskiej, Burmistrz Gminy Goleniów informuje, że jej właścicielem i zarządcą jest Państwowe Gospodarstwo Wodne WODY POLSKIE – wyspecjalizowana firma powołana z dniem 1 stycznia 2018 r. do zarządzania krajową gospodarką wodną. W związku z tym burmistrz prosi, by wszelkie sygnały dotyczące stanu Strugi Goleniowskiej kierować bezpośrednio do Zarządu Zlewni w Stargardzie, ul. Gdańska 4, tel. +48 502 701 539, mail zz-stargard@wody.gov.pl. Płynące od lokalnej społeczności informacje wesprą starania (ponawiane monity) Burmistrza Gminy Goleniów o doprowadzenie do poprawy stanu Strugi i poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na terenie, który jest odwadniany przez ten ciek wodny. Im będzie ich więcej, tym szybciej uda się doprowadzić do poprawy stanu Strugi Goleniowskiej.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6727-monitujmy-właściciela-strugi-goleniowskiej
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola