Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Goleniowianie pamiętają o Bohaterach

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
1 sierpnia i godzina "W"  to pojęcia, które zna zapewne każdy mały i duży Polak. W 74 rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego Harcerski Hufiec Goleniów - Chorągiew Zachodniopomorska ZHP zaprosił mieszkańców naszej Gminy do udziału w uroczystościach upamiętniających ten fakt. Miejsce zbiórki zostało wyznaczone pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego.Poinformowaliśmy o tym wydarzeniu na naszym portalu z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy pochwalić harcerzy, że pielęgnują pamięć o Powstańcach ale przede wszystkim o swoich starszych kolegach, którzy stanowią dla nich wzór do naśladowania. Spora grupa mieszkańców zebrała się w tym dniu pod Pomnikiem Niepodległości aby zapalić znicze i złożyć kwiaty. O godz. 17,00, czyli w godzinę "W" zawyła syrena miejska oraz harcerska, a następnie odśpiewano Hymn Państwowy. Mała uczestniczka odczytała wspomnienie o bohaterskiej walce Powstańców. Bardzo miłym gestem było obdarowanie przez harcerzy każdego uczestnika biało-czerwoną flagą z napisem POLSKA.  Pamiętam jak kilka lat temu składał w tym dniu kwiaty jedyny ówczesny rady powiatowy z Prawa i Sprawiedliwości Pan Piotr Kijko z jedną lub dwiema osobami. Od kilku lat kwiaty składają delegacje Prawa i Sprawiedliwości oraz KUKIZ'15, a z roku na rok przybywa osób, które nie boją się okazywać swojego patriotyzmu, bez względu na światopogląd i publicznie czczą pamięć o poległych.  Niestety władze naszego miasta z burmistrzem Robertem Krupowiczem na czele konsekwentnie unikają uczestnictwa w takich uroczystościach. Zapominają również o tym aby sam Pomnik po prostu umyć. Otoczenie Placu w czasie tej i innych uroczystości urąga od wielu lat powadze chwili. Urąga pamięci tych, którym się należy szacunek i pamięć.Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Napiszę jednak raz jeszcze - WSTYD BURMISTRZU !Andrzej BugajskiFoto Jacek Capiga

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7614.7
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola