Belka
Środa, 17 Lipca 2019   imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Goleniów solidnym partnerem

Data publikacji: 2018-10-29, Data modyfikacji: 2018-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Działają w oparciu o zrównoważony rozwój, rzetelność i odpowiedzialność. Urząd Gminy i Miasta Goleniów zdobył tytuł „Solidnego partnera w środowisku lokalnym 2018”. Wyróżnienie jest przyznawane podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska w Poznaniu, a gminę do konkursu nominował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.- Kilka lat temu brak zaufania stanowił istotną barierę, we współpracy pomiędzy biznesem, nauką i administracją. To się zmienia, a w tym procesie szczególną rolę odgrywają środki unijne, które mają zasadnicze znaczenie dla stymulowania innowacyjności. Mądre inwestowanie, ale i otwartość na potrzeby biznesu oraz mieszkańców, to najlepsza droga do wspierania gospodarki oraz tworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Goleniów jest świetnym przykładem, takiego otwartego samorządu, a dla wielu gmin może być stawiany za wzór do naśladowania. - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.Dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy budują Zakład Aktywności Zawodowej. Z przedsiębiorcami zlokalizowanymi w tamtejszym parku przemysłowym współpracują na płaszczyźnie branżowych klastrów. W ramach Centrum Aktywności Lokalnej wspierają seniorów i organizacje pozarządowe. Tworząc sejmik samorządów uczniowskich promują działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. To tylko niektóre z działań podejmowanych przez Urząd Gminy i Miasta Goleniów. Działań wyróżnionych tytułem „Solidny partner w środowisku lokalnym”.Celem Programu jest nagradzanie i upowszechniane dobrych praktyk samorządów, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miast i gmin. Działań przyjaznych dla mieszkańców, ale i pobudzających aktywność obywatelską oraz budujących w środowisku lokalnym pozytywnych relacji pomiędzy samorządami, biznesem i nauką. Laureatów nagrodzono 23 października 2018 r., podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska „POL-ECO-SYSTEM”, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Obok Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie doceniono także gminne urzędy z Gomunic, Koluszek, Rzgowa czy Jadowa.Projekt realizuje Stowarzyszenie Rzetelnego Biznesu przy współpracy m.in. z  Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, administracją samorządową i  rządową. Program „Solidny Partner”, zainicjowano w 1995 r., a w 2001 r. został on objęty patronatem honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Narodowego Banku Polskiego oraz włączył się w inicjatywę ONZ, Global Compact.  

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7786.20
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola