Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Do Żółwie Błoci wiaduktem

Data publikacji: 2018-09-15, Data modyfikacji: 2018-09-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Od piątkowego popołudnia jadąc do Żółwiej Błoci można wreszcie korzystać z nowego wiaduktu nad drogą S6. Skończyły się objazdy przez Miękowo i Białuń. Wiadukt dopuszczony został do ruchu, choć nadal jest on elementem placu budowy drogi S6. Dostępna jest jedynie asfaltowa jezdnia, z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Biegnąca po wiadukcie ścieżka pieszo-rowerowa wciąż jest w budowie i nie można z niej korzystać. Wjazd na wiadukt od strony Żółwiej Błoci zaczyna się na nowym rondzie, łączącym drogę lokalną z dojazdami do budowanej jeszcze „eski”. Zjazd w stronę Goleniowa odbywa się na ruchliwą jezdnię, którą poprowadzono ruch na drodze nr 6 na czas budowy. To dość niebezpieczne miejsce, dlatego jadący od Żółwiej Błoci muszą się zatrzymać przed znakiem STOP i upewnić, że mogą bezpiecznie wjechać na drogę główną. Bezpieczeństwo się poprawi po oddaniu do użytku głównej jezdni S6, na co jednak trzeba będzie poczekać do wiosny. Zakończenie budowy drogi S6 na odcinku Goleniów-Nowogard przewidziano na kwiecień przyszłego roku.  

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6700-do-żółwie-błoci-wiaduktem
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola