Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dni Kultury Ukraińskiej

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 
XXI Dni Kultury Ukraińskiej rozpoczynają się już dzisiaj (piątek 31 sierpnia). W weekend w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie organizowane są w ramach tego wydarzenia, m. in.: koncerty, warsztaty i prezentacje, a także wystawy prac współczesnych ukraińskich artystów „Odessa w Szczecinie”.Oficjalne otwarcie tegorocznych Dni Kultury Ukraińskiej nastąpi o godz. 18 w Teatrze Pleciuga (szczegółowy program wydarzeń - w załączniku). Udział w tej uroczystości weźmie m. in. Jurij Dimczohło, zastępca przewodniczącego Rady Obwodu Odeskiego.W sobotę i niedzielę szczecinian i turystów zapraszamy do Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Od godz. 11 na zamkowym dziedzińcu trwać będą warsztaty, kiermasze rękodzieła artystycznego.  W programie są liczne koncerty. Wystąpi m. in. popularny także w Polsce zespół Haydamaky.  Na wydarzenia i koncerty na zamkowym dziedzińcu wstęp wolny.Bezpłatne wejściówki obowiązują na otwarcie w Teatrze Pleciuga, a także na koncert Zespołu Muzyki, Pieśni i Tańca  Czajka z Filharmonii Odeskiej na scenie Opery na Zamku, który w niedzielę 2 września zakończy XXI Dni Kultury Ukraińskiej.Tylko przez weekend w Zamku, w ramach programu „Odessa w Szczecinie”, zobaczyć będzie można wystawy dzieł współczesnych ukraińskich artystów (wstęp wolny). W Galerii Przedmiotu prezentowana będzie wystawa rzeźby, a w Holu Wschodnim – fotografii.Do Szczecina przyjeżdża  kurator wystawy fotograficznej Serhij Humeniuk, przewodniczący odeskiego oddziału Ukraińskiego Związku Fotografików. Wśród zaproszonych przez Urząd Marszałkowski oraz Zamek Książąt Pomorskich gości z Ukrainy będą także m. in. rzeźbiarz Ołeksandr Kowal, członek odeskiego oddziału Narodowego Związku Artystów Ukrainy, kurator wystawy rzeźby współczesnej oraz Taras Rudko, wicedyrektor współpracującego z Zamkiem od ponad 20 lat Muzeum Historycznego we Lwowie.Na terenie Zamku i w jego okolicy w weekend trwać będzie plener malarski ukraińskich artystów. Udział w nim weźmie m. in. Olha Kosmina, dyrektor Liceum Plastycznego im. M.B. Hrekowa w Odessie wraz ze swymi uczniami.Partnerami programu „Odessa w Szczecinie” są Odeskie Muzeum Sztuki i Filharmonia Odeska.Organizatorami XXI Dni Kultury Ukraińskiej są Związek Ukraińców w Polsce Oddział w Szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie. 

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7660.21
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola