Belka
Środa, 26 Czerwca 2019   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czyżby następna wpadka Urzędu?

Data publikacji: 2019-06-08, Data modyfikacji: 2019-06-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Ustawą z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw, dokonano istotnych zmian w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych (ustawa o podatkach i opłatach lokalnych). W wyniku wprowadzonych zmian a art.15 ust.1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych przyznano radzie gminy fakultatywną możliwość wprowadzenia opłaty targowej pobieranej od osób fizycznych, prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, dokonujących sprzedaży na targowiskach.Od 01 stycznia 2016 r. pobieranie przez Gminy opłaty targowej stało się nieobowiązkowe i wymagało podjęcia przez radę uchwały w sprawie wprowadzenia na jej trenie tej opłaty.  Potrzebne źródło LINKW Komunikacie Ministerstwa Finansów z 28 września 2015 r. czytamy: " Od 1 stycznia 2016 r. pobieranie przez gminy opłat: miejscowej, uzdrowiskowej i targowej nie będzie obowiązkowe. Pobór tych opłat będzie wymagał podjęcia przez rady gmin uchwał w sprawie ich wprowadzenia, niezależnie od uchwalenia wysokości obowiązujących stawek, których wysokość na 2016 r. nie może przekroczyć kwot określonych w obwieszczeniu Ministra Finansów z dnia 5 sierpnia 2015 r. w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2016 r. (M.P. poz. 735). W związku z powyższym:1) pobór opłat będzie wymagał zawsze podjęcia uchwały w sprawie ich wprowadzenia.2) obniżenie wskutek deflacji górnych granic stawek ww. opłat na 2016 r. spowoduje, że stosowanie w 2016 r., na podstawie art. 20a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, stawek opłat uchwalonych przez radę gminy na 2015 r. będzie możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy stawki te nie przekroczą górnych granic stawek opłat wynikających z obwieszczenia w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2016 r. "W uchwale nr XIV/144/15 Rady Miejskiej w Goleniowie z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie wprowadzenia stawek opłaty targowej nie znajdziemy zapisu :a.) mówiącego jednoznacznie o wprowadzeniu na terenie Gminy Goleniów opłaty targowej,b.) mówiącego o wysokości granicznej stawki opłaty targowej, która np. w 2018 r. wynosiła 778,20 zl dziennie ( zajmując 32 m kw. przy stawce 25 zł opłata targowa przekracza wyznaczony limit).Czy zapis "Ustala się stawkę dziennej opłaty targowej ..." jest równoważny z zapisem " Na terenie Gminy Goleniów wprowadza się opłatę targową"?W załączeniu porównanie zapisów uchwał nr L/569/14 i nr XIV/144/15.(red.)        

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.8037.5
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola