Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czy posypią się skargi?

Data publikacji: 2018-07-24, Data modyfikacji: 2018-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Na ostatniej, przedwakacyjnej, zwyczajnej sesji Rady Miejskiej radny Dykowski zadał pytanie o następującej treści: "Ja mam pytanie, dlaczego na stronie internetowej Gminy Goleniów nie są publikowane petycje, które są składane do Gminy ? Wiem przynajmniej o trzech petycjach, które zostały złożone w ostatnim czasie i one zgodnie z ustawą o petycjach powinny być niezwłocznie opublikowane, a nie ma ich przynajmniej w tej zakładce petycje na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy".Odpowiedź, którą uzyskał radny jest w praktyce cytatem artykułów ustawy o petycjach, niemniej na koniec w krótkim wyjaśnieniu przekazano stanowisko burmistrza, które brzmi: "Biorąc powyższe pod uwagę informuję, iż do Burmistrza Gminy Goleniów w 2018 r. nie wpłynęła żadna petycja, która powinna być rozpatrywana w trybie ustawy o petycjach, a tym samym podlegałaby obowiązkowi publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie". (link do odpowiedzi - https://goleniow-bip.alfatv.pl/unzip/goleniow_18271/24_07_2018_11_43_282171.pdf ) Szkoda, że osoba odpowiedzialna za wytworzenie odpowiedzi nie zapoznała się z uzasadnieniem do projektu ustawy o petycjach. Przeczytamy tam, że za petycję (w pojęciu językowym) uważa się oficjalne pismo skierowane do właściwego organu lub instytucji zawierające jakąś konkretną prośbę lub żądanie i podpisane przez wiele osób.Biorąc powyższe pod uwagę, jeżeli wpływające pismo pt. "PETYCJA", PODPISAŁO WIELE OSÓB, jednak kwalifikowane jest przez bliżej nieokreślone grono "sędziów" jako wniosek, to w jaki sposób organ powiadamia WSZYSTKICH wnioskodawców o sposobie załatwienia sprawy? (art.244 kpa) Wnioskodawcą wszak jest KAŻDA z osób, która złożyła swój podpis pod petycją, a ze swego grona wskazała tylko reprezentanta, który użyczył swego imienia, nazwiska i adresu zamieszkania.Wnioskodawcy niezadowolonemu ze sposobu załatwienia wniosku służy prawo wniesienia skargi (art.246 Kodeksu postępowania administracyjnego).Ciekawe, że goleniowskie Starostwo nie ma problemu z przyjmowaniem i publikowaniem petycji nawet tych, które przez gminnych "sędziów" zakwalifikowane zostały jako wnioski. ( link http://spow.goleniow.ibip.pl/public/?id=199637&catalog=304997 ).  (red.)

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7602.5
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola