Belka
Poniedziałek, 25 Marca 2019   imieniny: Maria, Wiesław, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Coś jest nie tak.

Data publikacji: 2019-03-11, Data modyfikacji: 2019-03-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak definiuje Słownik języka polskiego statut to zbiór przepisów określających strukturę, zadania i sposób działania instytucji lub organizacji.Ostatnia modyfikacja Statutu Gminy Goleniów nastąpiła krótko przed końcem kadencji poprzedniej Rady Miejskiej. Zmian dokonano w iście ekspresowym tempie i może to jest przyczyną wielu niedoróbek, które utrudniają życie nie tylko radnym, ale i mieszkańcom. Do czasu zmiany Statutu obowiązywała uchwała nr XXVI/313.2012 Rady Miejskiej w Goleniowie z dnia 28 listopada 2012 roku w sprawie procedury rozpatrywania skarg przez Radę Miejską w Goleniowie. Dokument ten regulował sposób rozpatrywania skarg wpływających do Komisji Rady.Poprzednia Rada świadomie lub nie "zadbała" aby rozwodnić w Statucie, sposób procedowania pism wpływających do Komisji skarg, wniosków i pietycji, co spowodowało zawikłanie spraw i ich przeciąganie. Przewodnicząca Komisji skarg, wniosków i petycji ma dylemat z określeniem czy pismo, które ma przed sobą jest skargą, wnioskiem czy może petycją i dlatego występuje o opinię prawną w tym temacie.Jako Przewodnicząca winna znać "święty" zapis w Statucie, który mówi: "Skarga, której rozpatrzenie należy do właściwości Komisji skarg, wniosków i petycji rozpatrywana jest w sposób umożliwiający przedstawienie skargi, wraz z projektem uchwały Rady, na sesji wypadającej w okresie JEDNEGO MIESIACA od dnia złożenia skargi".Czy go zna? Możliwe. Czy potrafi go zastosować? Wszystko wskazuje, że z tym ma ogromną trudność.Pani Przewodnicząca Komisji skarg, wniosków i petycji do chwili obecnej nie podjęła nawet próby zasygnalizowania na Sesji Rady Miejskiej, że ma kłopot. Przecież Rada to ciało kolegialne i jeżeli szwankuje jej jeden trybik, zaczyna źle działać reszta.Pani przewodnicząca nie widzi również problemu w tym, że Komisja do chwili obecnej nie wybrała ze swojego grona wiceprzewodniczącego. Kto poprowadzi spotkanie Komisji jeżeli zajdzie okoliczność, która wywoła wątpliwość co do bezstronności Przewodniczącej lub sprawa będzie dotyczyła jej osobiście? Procedowanie zostanie odłożone w nieokreślonym bliżej czasie?(red.)    

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7943.5
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola