Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2019   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpłatne taxi dla seniora?

Data publikacji: 2018-09-27, Data modyfikacji: 2018-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Prace nad takim udogodnieniem dla osób starszych, często mających problemy z poruszaniem się, trwają w UGiM Goleniów od kilku tygodni. Za kilkanaście dni powinny się zakończyć prezentacją gotowego projektu. Podobne rozwiązania z powodzeniem zastosowano w kilku miastach w Polsce. Opłacana z budżetu gminy taksówka może być bardzo pomocna, szczególnie osobom samotnym, które nie mogą liczyć na pomoc członków rodziny w dotarciu do lekarza, do urzędu czy w inne miejsce wymagające odwiedzenia. Taką potrzebę goleniowscy seniorzy zgłosili burmistrzowi Robertowi Krupowiczowi, a ten zlecił rozpoczęcie prac nad znalezieniem rozwiązania tego problemu. Gotowy jest już projekt umowy z korporacją taksówkarską, z którą Gmina Goleniów zawarłaby umowę na świadczenie usług transportowych na rzecz seniorów. Po pozytywnym zaopiniowaniu przez prawników nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby przeprowadzić procedurę wyboru firmy mającej wykonywać przewozy.

Pełna treść wiadomości na: goleniow.pl/naswiezsze-wiadomosci/item/6725-bezpłatne-taxi-dla-seniora?
goleniow.pl, Źródło artykułu: goleniow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola