Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

A mury runą, runą, runą - Czyli zawalenie się muru obronnego

Data publikacji: 2018-08-12, Data modyfikacji: 2018-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu wczorajszym tj. 10. sierpnia 2018 roku, doszło do małej katastrofy budowlanej przy Plantach w Goleniowie. Podczas prac konserwatorskich częściowo runął średniowieczny mur obronny, dawniej okalający Goleniów. Według relacji świadków robotnicy usuwali nałożony w spoiny beton za pomocą narzędzi mechanicznych podobnych do młotów udarowych. W pewnym momencie doszło do obsunięcia się sporej części muru, na szczęście nikomu nic się nie stało. Dziwne jest w tym wszystkim to, że prace takie prowadzi się bez odgraniczenia choćby siatką budowlaną od przechodzącego tuż obok chodnika. Jest to wręcz skrajna nieodpowiedzialność, zważywszy na to że kamienie z walącego muru wyleciały wprost na chodnik. Zwróciliśmy się o informacje w sprawie tej katastrofy do Inspektora d/s Mediów UM Cezarego Martyniuka, który od nas dowiedział się o całym zdarzeniu i był tą informacją zaskoczony. Obiecał, że po uzyskaniu informacji udzieli nam odpowiedzi na zadane pytania.  Andrzej Bugajski 

Pełna treść wiadomości na: goleniow.net.pl/news.php?item.7627.7
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola