Belka
Sobota, 11 Maja 2024   imieniny: Mira, Franciszek, Ignacy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Noc Biologów 2015

Data publikacji: 2015-01-08, Data modyfikacji: 2015-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Noc Biologów już jutro!Jak zimują zwierzęta i rośliny? Jak dogadać się z psem? Gdzie odnajdziemy zaginiony świat Artura Conan Doyl’a? Jak uczą się zwierzęta? Co skrywa się w archiwum chromosomu X? Czy ptaki mają życie wewnętrzne? I co zrobić, gdy nietoperz wpadnie do domu przez okno…?Odpowiedzi na te pytania poszukamy wspólnie − już po raz kolejny − podczas NOCY BIOLOGÓW, w piątek 9 stycznia. Przez kilka godzin na Wydziale Biologii US, dzieci i młodzież pod okiem naukowców podglądać będą, jak tętni życie. To wyjątkowe przedsięwzięcie skierowane jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej, ale tego dnia zapraszamy również rodziców z dziećmi, studentów i wszystkich zainteresowanych otaczającą nas rzeczywistością.Dlaczego biologia?NOC BIOLOGÓW ma na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska. W programie realizowanym przez Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego zaplanowano prawie sześćdziesiąt wyjątkowych wydarzeń: interesujące pokazy, inspirujące warsztaty, niezmiernie ciekawe laboratoria, zajmujące wykłady, a także wystawę, konkursy i inne ciekawostki – wszystko to by ich uczestnicy przez tę jedną noc mogli się poczuć jak prawdziwi naukowcy.Pokazy – warsztaty – laboratoriaWydział Biologii US zaprasza m.in. na prezentację przedstawicieli gatunków węży, wykład dotyczący zaginionego świata Artura Conan Doyl’a i warsztaty wyłaniające tajemnice zooplanktonu. W trakcie NOCY BIOLOGÓW zapoznamy się również z kwestią zdrowia naszych kości, zasadami bezpiecznego kontaktu z czworonogami oraz dowiemy się czym jest Herbarium Stetinensis, czyli pierwszy rejestrowany zielnik w dziejach Szczecina. Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy NOCY BIOLOGÓW będą samodzielnie pracować z materiałem badawczym, przyjrzą się pod mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne i własnoręcznie przygotują preparaty, aby lepiej poznać magiczny świat fauny i flory.Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, na większość zajęć obowiązuje rezerwacja telefoniczna. Program wydarzenia oraz więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie internetowej www.nocbiologow.univ.szczecin.pl.Noc Biologów rozpocznie się już o godzinie 10.00 i potrwa aż do godziny 20.00. Tajniki biologii zgłębiać będziemy na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c.Program nocy biologów http://goleniow.net.pl/doc/nocbiologow2015.pdf

Pełna treść wiadomości na: http://www.goleniow.net.pl/news.php?item.5200.21
goleniow.net.pl, Źródło artykułu: goleniow.net.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat goleniowski - powiat zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. W skład powiatu wchodzą gminy: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Stepnica, Osina oraz Przybiernów zajmując powierzchnię 1617 km2.

35% powierzchni powiatu zajmują tereny leśne co w połaczeniu z akwenami wodnymi stanowiącymi 7% powierzchni tworzy urozmaicony i atrakcyjny turystycznie teren. Liczne jeziora (Dąbie, Nowogardzkie czy Kościuszki) wraz z przepływającymi przez powiat rzekami umożliwiają czynny wypoczynek nad wodą, a puszcza Goleniowaska zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek czy grzybobrania.

Główną gałęzią gospodarki powiatu goleniowskiego jest przemysł drzewny i meblarski, duże znaczenie odgrywa także rolnictwo. Na terenie gminy Goleniów funkcjonuje Goleniowski Park Przemysłowy gdzie działa Specjalna Strefa Ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komunikację powatu tworzą drogi krajowe: DK 3 i DK 6 oraz położony w okolicznych Glewicach Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola